Domek mobilny powinien służyć Ci przez wiele lat. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty, musisz zatem upewnić się, że będzie ona najlepszą inwestycją. Które czynniki powinny zwrócić Twoją uwagę w pierwszej kolejności? Mamy nadzieję, że odpowiadając na to pytanie, pomożemy Ci w zakupie wymarzonego produktu.

Technologia i jakość wykonania budynku

Intuicyjnie czujesz, że wykonanie domku mobilnego stanowi jedną z ważniejszych kwestii, które powinieneś sprawdzić przed zakupem. Tylko co kryje się pod tym pojęciem? Z naszego doświadczenia wynika, że sprawami kluczowymi są przede wszystkim: konstrukcja oraz ocieplenie. Bez względu na to, czy planujesz przebywać w domku mobilnym wyłącznie latem, czy przez cały rok, budynek musi być odporny na obciążenie śniegiem, a materiał izolacyjny – zapobiegać stratom ciepła.

Producent domków mobilnych

Całoroczne domki mobilne na północy Norwegii.

Domki kempingowe DMK Budownictwo

Jeden z testów sprawdzających wytrzymałość konstrukcji domku (obciążenie dachu materiałem o łącznej wadze 10 ton).

Aby mieć pewność, że Twój domek jest wytrzymały, upewnij się, że posiada stalowe wzmocnienie nie tylko w podwoziu, ale również w podłodze, ścianach i dachu. Sprawdź również, jakiej grubości jest warstwa izolacyjna i czy jest ona dość elastyczna. W naszej opinii najbardziej korzystnym rozwiązaniem w domkach mobilnych jest wełna mineralna, gdyż przy jej stosowaniu nie ma zagrożenia powstawania mostków termicznych jak w przypadku materiałów mniej elestycznych, które mogą pękać podczas załadunku, transportu, rozładunku czy ustawiania domku na działce.

Posiadanie przez producenta certyfikatów wydanych przez niezależną jednostkę nadzorującą stanowi potwierdzenie, iż domki zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami.

Jednym z przykładów jest certyfikat TUV Rheinland. Stanowi on potwierdzenie faktu, iż domki mobilne spełniają europejskie normy jakości i bezpieczeństwa.

W takim przypadku nie musisz obawiać się o trwałość konstrukcji, izolację, instalacje montowane w domkach mobilnych. Wszystkie elementy składowe domku podlegają stałej kontroli i audytom zewnętrznym. Możesz zatem być pewien (certyfikat do wglądu), że domki naszej produkcji mogą być użytkowane w temperaturze poniżej -15°C (najwyższa klasa izolacyjności cieplnej: 3, a obciążenie dachu może wynieść 10 ton.

Cena domu mobilnego DMK

Jeden z testów sprawdzających wytrzymałość konstrukcji domku (obciążenie dachu materiałem o łącznej wadze 10 ton).

Wyposażenie domków mobilnych

Kupując domek mobilny, zwróć także uwagę na to jakie elementy wykończenia domku i jego wyposażenia obejmuje cena. Poszczególne oferty mogą się bowiem znacznie różnić pod tym względem. Niejednokrotnie okazuje się, że to co jeden producent domków oferuje w standardzie, drugi uważa za opcję dodatkową wymagającą dopłaty. Po zsumowaniu wszystkich elementów, może okazać się, że pozornie tańszy domek jest w rzeczywistości droższy.

Dostosowanie projektu i wersji wyposażenia domku do indywidualnych potrzeb

Jeżeli decydujesz się na wydanie pewnej sumy pieniędzy, oczekujesz, że produkt będzie spełniał twoje oczekiwania w najwyższym stopniu. Jako klient powinieneś mieć możliwość dostosowania zarówno projektu jak i poszczególnych elementów wyposażenia do własnej wizji, dlatego zapytaj o to już podczas pierwszych rozmów z producentem domków mobilnych.

Całoroczne domki holenderskie
DMK Budownictwo