Dokonując zakupu domku mobilnego na cele wypoczynkowe, zakładamy, że na pewno będziemy korzystać z niego w sezonie letnim. Przyjemnie jest jednak móc spędzić w nim czas zarówno w lipcu jak i marcu czy październiku, a czasem też w grudniu. Czy możemy to zrobić? Czy w domku będzie panowała odpowiednia temperatura? Jak najbardziej! W tym celu, w każdym domku mobilnym w wersji Premium montowane są grzejniki elektryczne. Zapewnią one komfort cieplny przez cały rok. Nie każdy jest jednak zwolennikiem tego typu ogrzewania.
Jakie opcje mamy do wyboru? Poniżej wymieniamy te dostępne u producenta domków mobilnych – w DMK Budownictwo.

Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne, jak już wcześniej wspomnieliśmy są standardowym typem ogrzewania. Znajdują się w domku mobilnym w wersji Premium, czyli w domku z wyposażeniem. W każdej z sypialni montowany jest jeden grzejnik (zazwyczaj pod oknem), a w salonie jeden lub dwa (w zależności od wielkości domku i wybranego projektu).

Domy na kołach

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – opcja dodatkowa

To opcja dla tych, którzy najbardziej komfortowo czują się chodząc boso. W przypadku wyboru tej formy ogrzewania, w każdym z pomieszczeń domku (lub w wybranych pomieszczeniach, jeżeli taka będzie decyzja klienta) znajdują się folie grzewcze na podczerwień. Umieszcza się je pod wierzchnią warstwą podłogi. Folie zapewniające optymalną temperaturę wnętrza domku o każdej porze roku.

Domy mobilne

Panele na podczerwień – opcja dodatkowa

Panele na podczerwień to również jeden z typów ogrzewania elektrycznego. Zasada ich działania jest jednak odmienna od standardowych grzejników. Nagrzewają one nie powietrze, a obiekty znajdujące się w pomieszczeniu, które następnie oddają ciepło do otoczenia. Jest to bardziej energooszczędny typ ogrzewania w porównaniu ze standardowym grzejnikiem. Dodatkową zaletą, jest fakt, że panele już w wersji standardowej są dość ciekawym obiektem mogącym stanowić element dekoracyjny. Można jednak zdecydować się na panel, będący lustrem lub posiadający nadruk wybranego przez nas obrazu lub zdjęcia. Pozwala to na dopasowanie wyglądu promiennika do danego wnętrza.

Domki mobilne
Domki kempingowe

Ogrzewanie gazowe – opcja dodatkowa

To kolejna z opcji dodatkowych, jakie posiadamy w ofercie. Jest to centralne ogrzewanie gazowe w skład, którego wchodzi dwufunkcyjny piec gazowy, grzejniki oraz termostat. Ten typ ogrzewania bardzo często stosowany jest w budownictwie tradycyjnym. Jest odpowiedni dla osób posiadających gaz przy działce, na której stanąć ma domek mobilny lub tych, którzy chcą zasilać go z butli gazowej.

DMK domki
Domki kempingowe

Kominek na Pellet – opcja dodatkowa

Ostatnią z dostępnych opcji ogrzewania jest kominek na pellet. Zasada jego działania jest zbliżona do pieca na pellet, jednak posiada również walory estetyczne oraz widok na prawdziwy ogień. Aby uruchomić kominek należy zasypać podajnik pelletem i za pomocą panelu sterowania, włączyć go.

Pellet będzie stopniowo podawany do komory spalania, gdzie powstanie płomień widoczny przez szybę kominka. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż przez komin zewnętrzny (wypuszczony przez ścianę domku mobilnego) wydostaje się zdecydowanie mniejsza ilość spalin niż w przypadku tradycyjnych kominków na drewno.

Dom mobilny

Podsumowując, dostępnych opcji ogrzewania domków mobilnych jest sporo. Dzięki temu każdy może znaleźć rozwiązanie, które będzie najbardziej dla niego odpowiednie.