Domek mobilny całoroczny to doskonała alternatywa dla budownictwa tradycyjnego. Jedną z zasadniczych różnic jest jednak proces składania zamówienia.

Zamówienie domku mobilnego to pozornie prosta czynność. W praktyce jednak musimy zdecydować o wszystkich elementach na raz, co odróżnia budownictwo mobilne od tradycyjnego. Tam wyboru dokonujemy na poszczególnych etapach budowy. Od projektu i postawienia stanu surowego do wyboru elementów wykończeniowych upływa zwykle sporo czasu. Zakupując domki mobilne całoroczne lub letniskowe, wyboru dokonujemy zwykle podczas 1, maksymalnie 2 wizyt.
Przejdźmy jednak do początku. Poniżej opis procesu zamówienia w kilku punktach.

1. Wizyta w siedzibie firmy

Oczywiście nie jest to punkt obowiązkowy, ponieważ zdarza się, że klienci dokonują zakupu wyłącznie na podstawie zdjęć, filmów i informacji dostępnych na naszej stronie internetowej. Zazwyczaj jednak do spotkania dochodzi. Wizyta w naszej siedzibie poprzedzona jest zwykle kontaktem telefonicznym.

W takim przypadku rezerwujemy czas dla konkretnego klienta, co pozwala na szczegółowe omówienie każdej kwestii i prezentację domków pokazowych i ewentualnie innych znajdujących się aktualnie na placu. Zazwyczaj klient może obejrzeć niemal każdy domek mobilny znajdujący się w danym momencie w siedzibie firmy.

Domki mobilne polski producent Białystok

2. Prezentacja stosowanych materiałów

Kolejnym punktem w procesie zamówienia jest zaprezentowanie przez pracownika DMK materiałów jakie stosujemy w domkach standardowo oraz alternatywnych rozwiązań jakie mamy w ofercie. Domek mobilny całoroczny lub letniskowy powinien spełniać wszystkie wymagania nowego właściciela, dlatego tak istotna jest prezentacja dostępnych opcji.

3. Wybór projektu

Na tym etapie klient decyduje, jaki rozmiar domku oraz jakie rozmieszczenie pomieszczeń w jego wnętrzu jest dla niego najbardziej odpowiednie. Może w tym przypadku zdecydować się na projekt standardowy, który posiadamy w ofercie lub nanieść zmiany (opcja dodatkowo płatna) tworząc projekt indywidualny.

Polski producent domków mobilnych

4. Domek mobilny całoroczny – wyposażenie

Następnym etapem jest rozmowa z pracownikiem DMK na temat wyposażenia, jakie miałoby znaleźć się w domku mobilnym. W tym momencie poznajemy potrzeby klienta i proponujemy odpowiednie rozwiązania. Podczas rozmowy wypełniamy formularz wyposażenia umożliwiający nam dokonanie wyceny.

Producenci domków mobilnych w podlaskim

5. Wycena domku mobilnego

Sprecyzowanie oczekiwań w stosunku do wyposażenia i stosowanych materiałów umożliwia dokonanie wyceny domku mobilnego spełniającego wymagania klienta. Czasem zdarza się, że klient zainteresowany jest wersją Economy lub Premium, jakie mamy w standardzie. W takim przypadku cenę domku poznaje od ręki. Jeżeli jednak dokonuje zmian w wyposażeniu, materiałach czy projekcie, na wycenę trzeba poczekać. Najczęściej jest to 1 dzień roboczy. Szczegółowa oferta z wyceną wysyłana jest na wskazany przez klienta adres mailowy.

6. Dostosowanie oferty

Po otrzymaniu oferty klient ma czas na ewentualną modyfikację wyposażenia, a co za tym idzie dostosowanie ceny domku mobilnego do swoich potrzeb oraz możliwości. Nie jest to oczywiście punkt obowiązkowy. Zdarza się, że pierwsza oferta odpowiada klientowi w 100%. Wówczas ten etap jest pomijany.

7. Akceptacja oferty na domek mobilny

Po dostosowaniu oferty do oczekiwań klienta następuje jej akceptacja. Tworzymy zatem ostateczną wersję wyposażenia, która będzie stanowiła załącznik do umowy.

8. Wybór wariantów kolorystycznych

Zapewne zauważyliście, że mobilne domki występują w przeróżnej kolorystyce. Podczas drugiej wizyty w firmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej i e-wzornika klient decyduje o kolorystyce poszczególnych elementów domku, takich jak elewacja, stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachowe, ściany wewnętrzne, podłoga, meble, itp.

Na podstawie dokonanych wyborów, sporządzamy specyfikację kolorystyczną, która obok oferty (stanowiącej teraz specyfikację wyposażenia), projektu i druku zamówienia, stanowi kompletną dokumentację.

Domy na kołach