Zastanawiasz się nad zakupem nowego lokum i porównujesz oferty dostępne na rynku? Jeśli tak, to zapewne zauważyłeś, jak bogaty jest asortyment. Jak wiele rozwiązań można zastosować. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Ale jak wybrać najkorzystniejszą opcję? Spróbujemy wspomóc Cię w tej decyzji, wyjaśniając, na czym polegają poszczególne warianty.

Domy kontenerowe – czym są?

Domy kontenerowe to budynki powstające z określonych konstrukcji. Mogą bazować na kontenerach morskich. Wtedy wprowadza się zmiany i nowe funkcjonalności, które przekształcają kontener transportujący ładunki w prawdziwy dom kontenerowy wyposażony w niezbędne elementy, takie jak wyposażona kuchni, łazienka czy sypialnie.

Domy kontenerowe całoroczne

Czy domy kontenerowe są całoroczne? Zazwyczaj nie. Izolacja termiczna stosowana w nich w standardzie, często nie zapewnia komfortu cieplnego w okresie zimowym. Spowodowane jest to głównie stosunkowo niewielkimi wymiarami kontenera. Przez ściśle określoną długość i szerokość, mamy niewielkie pole manewru. Pamiętajmy, że stosując izolację, ,,wchodzimy do środka”. Oznacza to, że im grubszej warstwy użyjemy, tym mniejszą przestrzenią użytkową będziemy dysponować, co biorąc pod uwagę domy kontenerowe całoroczne, jest kwestią istotną. Na niewielkiej powierzchni musimy, bowiem ulokować wszystkie potrzebne nam i naszej rodzinie elementy, zapewniające komfortowe użytkowanie budynku.
Zdarza się jednak znaleźć domy kontenerowe całoroczne. Zazwyczaj występują w mniejszych metrażach, ale zapewniają komfortowe korzystanie o każdej porze roku.

Ile lat wytrzyma dom z kontenerów?

Dom kontenerowy, który zbudowany i konserwowany jest w prawidłowy sposób, może być niezwykle trwały. Jego żywotność może sięgać i kilkudziesięciu lat. Jest to okres porównywalny do trwałości w przypadku tradycyjnych domów. Warunkiem jednak jest dbałość o poszczególne elementy i zabezpieczenie kontenera mieszkalnego przed korozją oraz czynnikami atmosferycznymi.

Jakiej wielkości może być dom kontenerowy?

Domy tego typu najczęściej nie przekraczają 2,4m szerokości. Ich długość to zazwyczaj około 12 m.

Ile kosztują domy kontenerowe całoroczne?

W większości przypadków jest to koszt zdecydowanie przekraczający 100 tys. pln.

Czym są domki mobilne?

Domek mobilny to budynek, który przy spełnieniu odpowiednich warunków, może być mieszkalnym. Występuje w wariantach całorocznych i letniskowych. Są to tzw. domy na kółkach. Ich ,,podwozie” jest integralną częścią całej konstrukcji, w związku z czym, nie ma możliwości jego zdemontowania.
Domki mobilne posiadają konstrukcję stalową lub drewnianą. Niestety, częściej na rynku spotykamy tą drugą. Jeżeli w ścianach i dachu występuje wyłącznie drewno, to budynki nie są tak trwałe, wytrzymałe i odporne na obciążenia (m.in. śniegiem), jak w przypadku tych posiadających elementy stalowe. Pamiętajmy, że domek mobilny podlega ogromnym przeciążeniom podczas załadunku, transportu i rozładunku. Przy solidnej konstrukcji nie musimy obawiać się odkształceń i problemów w przyszłości. Przy mniej solidnej… cóż, może być różnie 😉

Domki mobilne a odporność na warunki atmosferyczne

Stalowa konstrukcja wpływa też na wagę budynku. Nie będzie odkryciem, jeżeli powiem, że w przypadku takich budynków, będzie ona znacznie wyższa. Dzięki temu nie musimy obawiać się niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak silne podmuchy wiatru. Nie przemieszczą nam domku, jak niejednokrotnie można było zaobserwować w przypadku ,,holenderek”, których konstrukcja nie jest tak solidna i ciężka 😉

Domki mobilne

Bezpieczne domki mobilne

Jeżeli chcemy mieć pewność, że domek mobilny, jakim jesteśmy zainteresowani, posiada te cechy, powinniśmy uzyskać potwierdzenie. W jaki sposób? Będzie nim certyfikat TUV Rheinland. Producent posiadający taki certyfikat zobowiązany jest do poddawania zarówno procesów produkcyjnych jak i samych produktów permanentnym audytom. Kontrole uniemożliwiają stosowanie innych rozwiązań. Dzięki temu możemy być pewni, zakupując dom mobilny z certyfikatem TUV, że wybieramy najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Więcej informacji na ten temat: https://dmkbudownictwo.pl/certyfikat-dla-domkow-mobilnych-twoje-bezpieczenstwo/ .

Jakiej wielkości są domki mobilne?

Od 35 do 56 m².

Ile czasu czeka się na domek mobilny?

Od 3 do 6 miesięcy, a nawet dłużej – zależy od producenta.

Czy domki mobilne są całoroczne?

W przypadku większości producentów, jest możliwość zamówienia takiego budynku. Izolacja termiczna musi wówczas zostać dostosowana do odpowiednich wymogów narzucanych przez prawo budowlane w danym kraju.

Domy modułowe – czym się charakteryzują?

Domy modułowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się najczęściej z gotowych elementów. Mogą to być prefabrykaty w postaci gotowych ścian, podłóg, sufitów. Elementy te łączy się w miejscu docelowym wskazanym przez klienta, tworząc zaprojektowany budynek. Inną opcją jest stworzenie budynku z kilku gotowych brył. Wtedy każdy moduł tworzony jest na hali produkcyjnej. Następnie transportuje się je w całości i łączy, tworząc dom modułowy, o wybranym kształcie i wymiarach.
Najczęściej taki budynek może zostać wykonany zgodnie z indywidualnym projektem klienta. Zdarza się też, że producent dysponuje gotowymi projektami, które można dostosować do własnych potrzeb.
Domy modułowe produkcji DMK Budownictwo, tak jak domki mobilne, mogą zostać w pełni dostosowane do potrzeb nowego właściciela. Zarówno rozmiar, projekt, rozmieszczenie i wielkość pomieszczeń, jak i poszczególne elementy wyposażenia czy kolorystyka to elementy, o których decyduje klient.

Domy modułowe DMK – zalety

Do zalet domów modułowych z oferty DMK Budownictwo, należą:
– krótki termin realizacji – od momentu złożenia zamówienia do postawienia budynku na działce upływa zazwyczaj około 3-4 miesięcy,
– elastyczność – dom modułowy dostosowany indywidualnych preferencji,
– wysoka jakość – najwyższej jakości materiały i wykfalifikowani specjaliści,
– bezpieczeństwo – stosowane materiały i technologia produkcji zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowników domów modułowych, co potwierdza certyfikat TUV Rheinland.

Dom modułowy 35 m², 70 m², 80 m²

Dom modułowy produkcji DMK Budownictwo może występować w różnych rozmiarach. Od powierzchni 35 m² (w jednym module) do nawet 168 m² (trzy moduły). Rozmiary poszczególnych brył oraz sposób ich połączenia dostosowujemy do potrzeb klienta. Na naszej stronie internetowej możesz znaleźć przykładowy projekt wraz ze zdjęciami, filmem oraz wirtualnym spacerem w jednym z nich. Dom modułowy 80 m² składa się z 2 brył połączonych krótszą ścianą. Wewnątrz znajdziemy dwie sypialnie, gabinet, wc, łazienkę oraz salon z aneksem kuchennym.

Dom modułowy

Ile kosztują domy modułowe?

To pytanie pojawia się jako jedno z pierwszych, kiedy planujemy zakup tego typu budynku. Odpowiedź nie jest prosta, gdyż wpływ na cena domów modułowych ma wiele czynników. Od rozmiaru, przez materiały wykończeniowe, a na wyposażeniu kończąc. Nie mniej jednak musimy liczyć się z wydatkiem od około 150 tys. pln za dom modułowy 35 m².

Ile czasu buduje się domy modułowe?

To zależy od producenta. Ci z większymi mocami produkcyjnymi tworzą tego typu budynki w około 3-4 miesiące.

Kto kupuje domy modułowe?

Zarówno klienci indywidualni, jak i osoby zainteresowane stworzeniem lub powiększeniem bazy noclegowej w swoim ośrodku turystycznym.

W jakich rozmiarach występują domy modułowe?

To zależy od producenta. Najczęściej od 35 m² do około 170 m².

Ile m² ma jeden moduł?

Od 25 m² do 56 m².

Ile sypialni ma dom modułowy?

To zależy od preferencji nowego właściciela i wybranego metrażu. W DMK Budownictwo stworzymy dla Ciebie produkt szyty na miarę, więc dostosujemy też liczbę sypialni 😉

Dom kontenerowy, domek mobilny czy dom modułowy? Który wybierasz? 😉

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat któregoś z powyższych rozwiązań, napisz do nas:
domki@dmkbudownictwo.pl
lub zadzwoń: 577 650 230