Wysokie tempo życia, nadmiar obowiązków prywatnych i zawodowych i wieczny brak czasu na odpoczynek, sprawiają, że poszukujemy miejsca, w którym moglibyśmy spędzać weekendy czy wakacje. Nowoczesny domek letniskowy może okazać się świetnym rozwiązaniem. Zapewni nam możliwość oderwania się od codzienności i tworzenie pięknych wspomnień w gronie najbliższych.

Czym jest domek letniskowy nowoczesny, a czym tradycyjny?

Naszym zdaniem tradycyjny domek letniskowy charakteryzuje się głównie standardową, prostą bryłą (prostopadłościan) z dachem dwuspadowym o stosunkowo niewielkim kącie nachylenia połaci. Elewacja to najczęściej panel pcv lub szalówka drewniana w ułożeniu horyzontalnym – poziomym. Takie budynki od lat goszczą na rynku europejskim.
Nowoczesny domek letniskowy charakteryzuje się niestandardową bryłą, która może posiadać wysunięcia, uskoki, różne poziomy dachu. Istotne są również przeszklenia, których w takich budynkach jest sporo. Elewacja wykonywana jest z tworzyw sztucznych lub naturalnych. Materiał najczęściej układany jest wertykalnie, czyli pionowo lub w sposób mieszany w różnych częściach budynku.
Jednym z popularnych w ostatnich latach modeli jest nowoczesna stodoła. Większy kąt nachylenia połaci dachowych i przeszklona ściana to elementy charakteryzujące ten domek letniskowy nowoczesny. Najczęściej używanym w tym przypadku materiałem wykończeniowym jest deska drewniana. Używa się jej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Domek letniskowy nowoczesny czy tradycyjny? Który wybrać?

Decydując się na zakup domku od producenta, musimy sprecyzować nasze oczekiwania. Czy preferujemy domki letniskowe nowoczesne czy jednak te bardziej tradycyjne. Różnica polega głównie na wyglądzie bryły, stosowanej technologii czy materiałów, o czym wspomnieliśmy powyżej.
Dokonując wyboru możemy kierować się własnym gustem lub otoczeniem w jakim znajdował się będzie domek letniskowy. Niektórzy przywiązują do tego dużą wagę, chcąc aby budynek odpowiednio komponował się z elementami znajdującymi się na działce lub wokół niej.
W każdym przypadku należy jednak pamiętać o dostosowaniu wszystkich aspektów domku mobilnego do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (o ile został wydany) lub warunków zabudowy jakie obejmują naszą działkę.

Czy nowoczesny domek letniskowy trzeba dostosować do warunków zabudowy?

Zdecydowanie tak. Jest to jedna z rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę jeszcze przed dokonaniem zamówienia. Musimy dokładnie sprawdzić, jakie warunki ma spełniać nasz budynek. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy mogą ściśle określać cechy, jakie powinien posiadać nowoczesny domek mobilny letniskowy. Należą do nich m.in:
– kąt nachylenia połaci dachowych
– kolor i typ elewacji
– kolor dachu
– kolor stolarki okiennej i drzwiowej
-wysokość budynku
Aby uniknąć kłopotów z urzędnikami i ewentualnych modyfikacji gotowego budynku, warto więc poznać wymogi i dostosować się do nich na samym początku, przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego.

Czy domek letniskowy wymaga zgłoszenia?

Tak. Chcąc postawić na swojej działce domek letniskowy musimy poprzedzić to zgłoszeniem zamiaru jego ustawienia w odpowiednim Starostwie Powiatowym.

Czy domki letniskowe wymagają pozwolenia na budowę ?

W naszej ofercie znajdziecie nowoczesne domki letniskowe i całoroczne w różnych aranżacjach. Najmniejszym dostępnym rozmiarem jest model Samos, o powierzchni 35m2. Największym jest Grand – 56m2. Oprócz nich dostępne są jeszcze: model Bahama (12×3,5m) oraz King (12x4m).
W ofercie DMK Budownictwo znajdziemy jeszcze nowoczesne domki letniskowe klasy Premium. Należą do nich Granero i Granero Loft – dom w typie nowoczesnej stodoły w wersji z antresolą lub bez oraz model Royal o wymiarach 12x4m, posiadający niestandardową bryłę.
Dla osób marzących o większych metrażach, stwarzamy możliwość łączenia poszczególnych modułów tworząc przestronny budynek.

domek mobilny Samos, domek mobilny 35m2

DOMEK MOBILNY SAMOS

Domek mobilny Bahama

DOMEK MOBILNY BAHAMA

Domek mobilny King

DOMEK MOBILNY KING

Domek mobilny Grand

DOMEK MOBILNY GRAND

Domek mobilny z antresolą Granero

DOMEK MOBILNY GRANERO / GRANERO LOFT

Domek mobilny 48m2, nowy domek holenderski

DOMEK MOBILNY ROYAL

Jakie zalety mają nowoczesne domki letniskowe?

Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się, co wyróżnia nowoczesne domki letniskowe, czy warto się na nie zdecydować i jakie mają zalety. Poniżej, pokrótce przedstawimy część z nich.

Nowoczesny domek letniskowy – miejsce relaksu

Pierwszą jest możliwość pozostawienia codziennych obowiązków, w celu wypoczynku. Domki letniskowe zazwyczaj ustawiane są na działkach rekreacyjnych w ciekawych lokalizacjach. Jeżeli taką posiadasz, warto zainwestować w budynek, w którym będziesz mógł wpędzać każdą wolną chwilę, z dala od zgiełku miasta.

Szybki termin realizacji

Kolejną zaletą jest stosunkowo szybki termin realizacji zamówienia. Nowoczesne domki letniskowe całoroczne produkowane w halach produkcyjnych, a następnie dostarczane w całości w miejsce docelowe. To nie tylko pomysł na nowe lokum w krótkim czasie. To też brak placu budowy i kłopotów z poszczególnymi zespołami wykonawczymi.

Nowoczesne domki letniskowe – mnogość rozwiązań

Nie bez znaczenia jest też bogata oferta producentów, w której można znaleźć wiele modeli, projektów, aranżacji. Dzięki temu, z pewnością znajdziemy to, na czym nam zależy.

Nowoczesny domek letniskowy – indywidualny projekt

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb to kolejna z zalet tego rozwiązania. Elastyczne podejście producenta (DMK Budownictwo) pozwala na wprowadzanie dowolnych zmian w projektach standardowych, a nawet tworzenia własnych od podstaw. Dzięki temu mamy pewność, że budynek zostanie w pełni dostosowany do naszych, niekiedy dość specyficznych, preferencji.

Nowoczesne domki letniskowe – wybór materiałów

Decydując się na zamówienie domku letniskowego całorocznego musimy wybrać materiały, jakie wykorzystane zostaną w procesie produkcyjnym. Oprócz tych, które stosuje się w ramach technologii danego produktu, są też takie, które posiadają substytuty. Mowa tu o wykończeniu ścian wewnętrznych i sufitów, elewacji, oknach, itp.

Nowoczesne domki letniskowe całoroczne – ogrzewanie i izolacja

W DMK Budownictwo każdy domek letniskowy posiada izolację termiczną wykonaną z wełny mineralnej. W standardzie Premium występuje też ogrzewanie w formie grzejników elektrycznych. Pozwala to na komfortowe użytkowanie budynku o każdej porze roku. Jeżeli planujemy spędzać w domku mobilnym więcej czasu zimą, polecamy zwiększenie izolacji, co pozwoli zminimalizować koszty ogrzewania.

Certyfikat jakości i bezpieczeństwa TUV Rheinland (nie każdy producent dysponuje takim atestem).

Niektóre domki letniskowe całoroczne posiadają certyfikat TUV Rheinland. O czym on mówi? A raczej czego dowodzi? Tego, że produkt spełnia wymagania rygorystycznej normy jakości i bezpieczeństwa dla domów mobilnych i kempingowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że inwestujemy nasze środki w wysokiej jakości domek letniskowy, którego użytkowanie jest bezpieczne dla naszego zdrowia (atestowane materiały wykończeniowe) i życia (wysokiej jakości materiały konstrukcyjne podlegające stałym kontrolom).

Nowoczesny domek letniskowy – możliwości przemieszczania

W życiu mogą nas zaskoczyć różne sytuacje. Jedną z niekwestionowanych zalet domków letniskowych mobilnych, jest możliwość ich przemieszczenia. I nie mówimy tu o przestawianiu budynku w ramach jednej działki. Mówimy o sytuacji, w której chcielibyśmy przetransportować dom w odległe miejsce. Po np. Kilku latach spędzonych w górach, zamarzymy o działce nad jeziorem czy nad możemy i uda się nam ją nabyć. Wtedy możemy zabrać swój domek letniskowy ze sobą.
Możemy też nabyć domek letniskowy całoroczny na czas budowy domu tradycyjnego, a po jej ukończeniu przewieźć go w inne miejsce lub sprzedać.

Kto decyduje się na zakup domku letniskowego mobilnego?

Zarówno klienci indywidualni, którzy marzą o własnej, funkcjonalnej przestrzeni w miejscu oddalonym od miejsca zamieszkania, jak i podmioty gospodarcze. W przypadku tych drugich, nowoczesne domki letniskowe wykorzystywane są zarówno jako baza noclegowa w ośrodku turystycznym jak i np. domki pracownicze, przedszkola mobilne, klasy mobilne, biura, sklepy. Opcji jest wiele, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeżeli chciałbyś otworzyć biznes związany z wynajmem domków letniskowych, albo powiększyć bazę noclegową w już istniejącym, zgłoś się do nas. Wspólnie dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

domki@dmkbudownictwo.pl
+48 577 650 230

Nowoczesne domki letniskowe – najczęściej zadawane pytania

Poniżej, krótko odpowiemy na najczęstsze pytania naszych klientów.

1. Czy nowoczesne domki letniskowe wymagają zgłoszenia?

Tak, w Starostwie Powiatowym.

2. Czy nowoczesny domek letniskowy musi być dostosowany do MPZP lub warunków zabudowy?

Tak, koniecznie sprawdź je przed złożeniem zamówienia.

3. Ile kosztują nowoczesne domki letniskowe?

Cena nowoczesnych domków letniskowych uzależniona jest od wielu elementów. Od metrażu, przez ilość pomieszczeń i specyfikę danego budynku po elementy wyposażenia. Cennik domków letniskowych możesz uzyskać wysyłając do nas wiadomość e-mail lub dzwoniąc pod numer +48 577 650 230.

4. Ile czasu czeka się na nowoczesny domek letniskowy?

Krótko. Zwykle są to około 3-4 miesiące.

5. Budowa domków letniskowych – jakie mamy doświadczenie? (DMK Budownictwo)

Budową domków letniskowych zajmujemy się od początku naszej działalności w 2015r. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na stosowanie niezawodnych rozwiązań konstrukcyjnych. Stosujemy wyłącznie atestowane materiały wysokiej jakości. Mnogość zrealizowanych projektów, w różnych obszarach, czyni nas specjalistami w swoim fachu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla siebie, czy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, dobrze trafiłeś. W DMK Budownictwo odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i zaproponujemy nowoczesny domek letniskowy na lata!

Interesują Cię nowoczesne domki letniskowe? Masz pytania?

domki@dmkbudownictwo.pl
+48 577 650 230