Certyfikat TUV Rheinland dla domków mobilnych

Certyfikat dla domków mobilnych – Twoje bezpieczeństwo

Domki mobilne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w Europie. W związku z tym zainteresowanie tymi budynkami rośnie również w naszym kraju. W ostatnich latach można zaobserwować wzrost liczby producentów domków mobilnych na rodzimym rynku. Wybór odpowiedniego staje się więc coraz trudniejszy. Czujemy się w obowiązku poinformowania o bardzo istotnej kwestii, o której niewiele osób wspomina. Mamy na myśli certyfikację domków mobilnych. Musimy pamiętać, że tylko domki posiadające odpowiednie certyfikaty, zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa i jakości przez zewnętrzne jednostki certyfikujące. Oznacza to, że oprócz obietnic producenta, mamy pewność, że domki mobilne faktycznie podlegają kontroli i stałym audytom. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii całego procesu produkcyjnego i użytych materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że nasz wymarzony domek mobilny będzie bezpiecznym miejscem dla nas i naszej rodziny.

Certyfikowane domki mobilne

W naszej opinii jest to bardzo istotna kwestia. Niestety jest ona wielokrotnie przez producentów pomijana. Wynika to zapewne z faktu, iż w Polsce jest jedynie kilku, posiadających taki certyfikat (TUV Rheinland). DMK Budownictwo jest producentem domków mobilnych, który certyfikat ten uzyskał już kilka lat temu. Nasze produkty są zgodne z europejską normą dla domków mobilnych i nieustannie kontrolowane. Mnogość audytów i pozytywny ich wynik, czego potwierdzeniem jest posiadany certyfikat, sprawia, że klient kupując domek mobilny naszej produkcji ma pewność, zarówno w kwestii jego bezpieczeństwa jak i jakości.

Co oznaczają poszczególne symbole, które widzimy na certyfikacie?

Bezpieczne domki mobilne DMK wysokiej jakości

Klasa D – pod tym pojęciem kryje się informacja, że domki mobilne są odporne na ciężar ewentualnego śniegu, który może znaleźć się na dachu. Podczas klasyfikacji obciążono dach jednego z naszych domków ważących około 12 ton, ciężarem o wadze około 10 ton. Sprawdzano, czy w konstrukcji nie powstaną żadne odchylenia od normy. Wynik testu był pozytywny. Stwierdzono zatem, iż domki mobilne DMK spełniają odpowiednie wymogi najwyższej klasy obciążeniowej. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie w każdych warunkach.

Technologia i jakość wykonania budynku - DMK Budownictwo

3 klasa izolacyjności – to pojęcie oznacza, że domki mobilne DMK posiadają najwyższą z możliwych klas izolacyjności cieplnej, jakie przewiduje europejska norma dla domków mobilnych. Możemy być pewni, że gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -15°C, w domku mobilnym przy każdym z dostępnych w DMK typie ogrzewania, bez problemu utrzymamy temperaturę zapewniającą komfort cieplny.