Wielu z nas marzy o wypoczynku zarówno latem jak i zimą. Niektórzy szukają też miejsca, w którym mogliby zamieszkać na stałe, a inni myślą o idealnym miejscu na biuro. Czy domki mobilne się do tego nadają? Oczywiście, że tak.

Izolacja termiczna w domku mobilnym

Mobilne domki całoroczne naszej produkcji mogą być użytkowane przez cały rok. Izolacją jaką stosujemy jest wełna mineralna o grubości 15 cm w dachu, 15 cm w podłodze oraz 10 cm w ścianach. Jest to wystarczające ocieplenie, pozwalające na stałe zamieszkanie w domku, co potwierdzają klienci, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Jeżeli jednak klient podejmie decyzję o zwiększeniu grubości izolacji – jak najbardziej możemy to wykonać. Poniesiony w tym przypadku koszt zwróci się w perspektywie kilku lat w formie niższych rachunków za ogrzewanie.

Rodzaje ogrzewania w domku mobilnym

Oprócz izolacji termicznej, istotnym czynnikiem przy całoroczności domków jest też ogrzewanie. W naszej ofercie posiadamy niemal wszystkie dostępne rodzaje ogrzewania:

  • elektryczne grzejniki olejowe
  • panele na podczerwień (elektryczne)
  • elektryczne ogrzewanie podłogowe
  • instalacja gazowa z piecem dwufunkcyjnym podgrzewającym wodę
  • kominek na pellet
  • klimatyzacja z funkcją grzania

Ważną informacją jest fakt, że mobilne domki całoroczne posiadają możliwość podłączenia
zewnętrznego źródła ciepła, a zatem stworzenia zewnętrznej kotłowni.

DMK domki
Domki kempingowe

Ogrzewanie gazowe w całorocznym domku mobilnym

Domki kempingowe
Domki mobilne

Panele na podczerwień w całorocznym domku mobilnym

Okna i drzwi

Istotnym elementem są również zastosowane w domkach mobilnych okna i drzwi. My stosujemy te, które wykorzystywane są w budownictwie tradycyjnym:

  • Okna: dwuszybowe lub trzyszybowe sześciokomorowe.
  • Drzwi: stalowe, antywłamaniowe z wypełnieniem termoizolacyjnym i ciepłym progiem.

Wykorzystanie jakościowych produktów wyposażeniowych

Dużą zaletą mobilnych domków całorocznych jest możliwość ich wyposażenia w produkty i akcesoria, które stosuje się w przypadku tradycyjnego budownictwa. Rosnące zainteresowanie mobilnymi domkami całorocznymi sprawiło, że tego typu budownictwo w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwinęło. Odpowiednio przeprowadzone realizacje pozwalają na wykończenie budynku wszystkimi tymi elementami, które są charakterystyczne dla budownictwa tradycyjnego.

DMK Budownictwo

Na uwagę zasługuje fakt, że wewnątrz mobilnych domków całorocznych mogą być montowane wszystkie sprzęty codziennego użytku, a zatem pralka, zmywarka czy też piekarnik. Możliwość podłączenia wszystkich dostępnych mediów sprawia, że tego typu budynki są nie tylko ciekawym miejscem na wyjazdy wakacyjne, ale także miejscem do stałego zamieszkania.

Zważywszy na wymienione powyżej elementy, możemy śmiało stwierdzić, że domki mobilne naszej produkcji mogą być użytkowane przez cały rok. Potwierdzają to nasi klienci, którzy postanowili w nich zamieszkać na stałe.