Czy domek całoroczny modułowy może mieć antresolę? Oczywiście, że tak. Decydując się na zakup domku modułowego warto przemyśleć, jak powinien wyglądać i co powinien zawierać. Niezbędne będzie określenie jego rozmiaru, wyglądu zewnętrznego (bryła i kolorystyka), projektu (rozmieszczenie pomieszczeń). Do tych elementów należy też ustalenie, jaka powinna być wysokość budynku, jakie elementy wyposażenia w nim umieścimy i czy chcemy, aby posiadał on antresolę. No dobrze, ale czym właściwie jest antresola? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czym jest antresola?

Jest to górna część danej kondygnacji, wydzielona z przestrzeni parteru lub piętra. Stanowi pomieszczenie jedno bądź kilkupokojowe. Powierzchnia antresoli zawsze jest mniejsza niż rozmiar pomieszczenia, nad którym się znajduje. Nie jest ona zamknięta żadnymi przegrodami budowlanymi. Potocznie antresolę nazywa się też półpiętrem lub loftem.

Jaka wysokość na antresoli?

Wszystko zależy od tego, jakie przeznaczenie ma przestrzeń powstała na antresoli. Jeżeli chcemy ją wygodnie użytkować, mając możliwość bezproblemowego poruszania się, powinna mieć minimum 2 metry. Chcąc wykorzystać ją, jako miejsce do spania czy przechowywania, nie musimy już uzyskiwać takiej wysokości. W takim przypadku wystarczy, bowiem około 100 cm. Możemy wstawić tam materac ze stelażem, aby uzyskać dodatkowe miejsca noclegowe lub umieścić zabudowy meblowe, które pomieszczą wiele niezbędnych nam rzeczy.

Antresola w domku modułowym

Całoroczne domki modułowe posiadające antresolę, są wyższe od standardowych. Przestrzeń na loft można wygospodarować na dwa sposoby. Pierwszym jest podniesienie ścian budynku. Najczęściej wykonujemy to w domach o dachu jednospadowym. Drugim sposobem jest zmiana kąta nachylenia połaci dachowych (najczęściej wykonywane w budynkach z dachem dwuspadowym). W standardzie jest to około 13 stopni. Jeżeli zamiast tego wykonamy około 30 stopni, wygospodarujemy przestrzeń na antresolę. Wysokość, jaką możemy na niej uzyskać oscyluje w okolicy jednego metra. Taka antresola znajduje się zazwyczaj nad częścią sypialnianą. Oznacza to, że w salonie pozyskujemy zdecydowanie większą wysokość. Dzięki temu optycznie powiększamy to pomieszczenie.

Czy antresola jest bezpieczna?

Oczywiście, pod warunkiem, że jest wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów. Niezbędne jest zbudowanie odpowiedniej konstrukcji. Materiałem w tym przypadku jest stal lub drewno. Do wykończenia antresoli w domek modułowy używa się wykładziny pcv o wysokiej klasie ścieralności (na podłodze) oraz panela pcv lub płyty forestia lub szalówki drewnianej na ścianach i suficie. Niezbędne jest też zamontowanie odpowiedniej barierki. Dzięki temu zabezpieczymy użytkowników (szczególnie dzieci) przed przypadkowym upadkiem z wysokości. Barierki mogą przyjmować różne kształty. Może to być zabudowa meblowa wykorzystywana dodatkowo, jako półki. Może przyjmować formę lameli lub być wykonana ze szkła. Decyzja w tym przypadku zależy od klienta.

Domki modułowe z antresolą
Domki modułowe z antresolą

Komfortowe użytkowanie antresoli zapewni odpowiednie wejście. Mogą to być zarówno schody pełniące tez funkcję zabudowy, np. kuchennej lub drabinka, którą możemy zamieścić na ścianie, oszczędzając tym samym przestrzeń na parterze.

Całoroczny domek modułowy
Całoroczne domki modułowe

Czy w każdym domku modułowym można wstawić antresolę?

Niestety nie. Standardowa wysokość pomieszczenia w całorocznym domku modułowym DMK to 2,20m. Nie ma, zatem możliwości wygospodarowania przestrzeni na loft. Jeżeli jednak zwiększymy kąt nachylenia dachu lub podniesiemy ściany budynku (o czym wspominaliśmy wcześniej) to wykonanie antresoli, w każdym przypadku, będzie możliwe.

Domek modułowy z antresolą produkcji DMK Budownictwo

W ofercie DMK Budownictwo znajdziecie całoroczne domki modułowe w różnych wariantach, zarówno pod względem rozmiaru jak i projektu czy wyglądu bryły. Znalazł się też standardowy model domku modułowego posiadający antresolę. Jest to model Granero Loft. Projekt wnętrza wraz z wymiarami poszczególnych pomieszczeń oraz opis dwóch standardowych wersji wyposażenia znajdziecie tu https://dmkbudownictwo.pl/domek-mobilny-granero-granero-loft/.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić modyfikacje w naszym modelu standardowym lub stworzyć inny całoroczny domek modułowy, zgodny z własną wizją i preferencjami.

Domek z antresolą - cena

Całoroczne domki modułowe cena

Cena domków modułowych uzależniona jest od ich wielkości, wykorzystanych w produkcji materiałów, elementów wyposażenia, opcji dodatkowych. Aby poznać cenę domku zgodnego z Twoimi oczekiwaniami, zgłoś się do nas!

Napisz: domki@dmkbudownictwo.pl
Lub zadzwoń: +48 577 650 230