Jest to jedno z bardzo często pojawiających się haseł. Każdy zainteresowany zakupem chciałby wiedzieć ile kosztuje domek mobilny. Dziś przybliżymy elementy składające się na koszt takiego budynku.

1. Czym jest domek na kołach?

2. Od czego zależy cena domków mobilnych?

3. Ile kosztują domki mobilne?

4. Tanie domki letniskowe całoroczne

5. Domki mobilne cena domków holenderskich

6. Wersje wyposażenia a ceny domków na kołach

7. Cena domków mobilnych DMK

1. Czym jest domek na kołach?

Od tego warto zacząć. A więc, jest to budynek, który montowany jest w całości na hali produkcyjnej i w takiej właśnie formie dociera w miejsce docelowe. Nie mamy styczności z placem budowy i związanym z nim bałaganem. W wyznaczone przez nas miejsce dociera, bowiem gotowy dom, który tuż po ustawieniu i wypoziomowaniu oraz podłączeniu przyłączy, może być przez nas użytkowany. Zazwyczaj wszystkie wymienione czynności zajmują nie więcej niż kilka lub kilkanaście godzin.

2. Od czego zależy cena domków mobilnych?

Cena domków mobilnych uzależniona jest od wielu czynników. Pierwszym elementem jest w tej kwestii rozmiar budynku. Ma on kluczowy wpływ na koszt wytworzenia. Jeżeli już wybierzemy interesujący nas metraż, to należy zastanowić się, z jakich materiałów zostanie wykonany. Producenci domków letniskowych i całorocznych posiadają w swoich ofertach różne rozwiązania. Raczej nie zdarza się, aby klient nie miał wyboru poszczególnych elementów wykończeniowych domku. Mowa tu o elewacji, kolorze stolarki okiennej i drzwiowej, materiałach wykończenia wnętrz, itp. Po sprecyzowaniu powyższych oczekiwań, należy zastanowić się nad elementami wyposażenia, jakie powinien posiadać budynek. To przyszły użytkownik najlepiej wie, co będzie mu niezbędne, a co można pominąć. W ten sposób tworzy się specyfikacja wyposażenia. Oczywistym jest, że im więcej elementów się w niej znajdzie, tym cena domków mobilnych będzie wyższa.

3. Ile kosztują domki mobilne?

Nie ulega wątpliwości, że ten aspekt należy sprawdzić już na początku kontaktów z danym producentem. Co istotne, nie powinniśmy zbyt pochopnie porównywać poszczególnych cenników. Dlaczego? Dlatego, że producenci domków mobilnych posiadają odmienne modele i wersje wyposażenia. Na próżno szukać dwóch identycznych, które można by zestawić jeden do jednego. Musimy, więc uzbroić się w cierpliwość i dość skrupulatnie porównać otrzymane oferty lub specyfikacje dostępne zazwyczaj na stronach internetowych. Może się bowiem okazać, że pozornie tańsza wycena nie obejmuje istotnych elementów, które znajdziemy w tej droższej. Co za tym idzie, pozornie tańsza oferta może okazać się droższą.

Ceny domków mobilnych

4. Tanie domki mobilne

Czy takie istnieją? Pewnie 😉 Pamiętajmy jednak, że pojęcie ,,tanie” dla każdego może oznaczać coś innego. Bezsprzecznie, najtańszym rozwiązaniem na rynku będą używane domki holenderskie. Jeżeli ktoś szuka rozwiązania budżetowego, te się do takiego zaliczają. Jeżeli jednak chcielibyśmy zakupić zupełnie nowy domek na kołach, powinniśmy porównać oferty dostępne na rynku. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie danego producenta oferującego tanie domki mobilne. W dzisiejszych czasach, stosunkowo nowa firma, często na swojej stronie internetowej posiadająca wyłącznie wizualizacje domków, bez zdjęć z realizacji, raczej nie budzi zaufania. Nie bez znaczenia są też opinie dotychczasowych klientów. Nie od dziś wiadomo, że poczta pantoflowa ma moc 😉

Cena domku mobilnego
ceny domków holenderskich

5. Domki mobilne cena domków holenderskich

Jak już wspomnieliśmy, domki holenderskie, te używane stanowią stosunkowo tanie rozwiązanie. W kwestii kosztów, należałoby skontaktować się z firmami posiadającymi takie produkty w ofercie. Z doświadczenia jednak wiemy, że ceny ,,holenderek” mogą zaczynać się od około 60 tys zł i różnią się w zależności od rozmiaru, stanu i roku produkcji.

6. Ceny domków mobilnych – wersje wyposażenia

Wersje wyposażenia mają znaczący wpływ na koszt domków na kołach. Pamiętajmy, że poszczególni producenci domków letniskowych i całorocznych posiadają odmienne elementy wyposażenia. Warto zatem dokładnie je przeanalizować. W DMK Budownictwo mamy dwie standardowe wersje. Pierwsza z nich: Economy, to domek w pełni wykończony, posiadający niezbędne instalacje, w tym osprzęt elektryczny, ale pozbawione mebli i wyposażenia. Drugą wersją jest Premium. W tym przypadku mówimy o domku wykończonym, posiadającym instalacje oraz wybrane elementy, do których należą, umeblowane sypialnie i salon, aneks kuchenny oraz wyposażona łazienka. Dokładny opis obu znajdziecie tu: https://dmkbudownictwo.pl/domki-mobilne/ .

Domki mobilne cena uzależniona od wielu czynników

Oczywistym jest, że stworzone w ten sposób wersje mogą okazać się niewystarczające. Co wtedy? Wówczas tworzymy specyfikację indywidualną, umieszczając w niej wyłącznie te elementy, którymi zainteresowany jest przyszły użytkownik.

7. Cena domków mobilnych DMK

Wspomnieliśmy już, jakie aspekty mają znaczący wpływ na koszt domków na kołach. A jak to się ma do produktów firmy DMK Budownictwo. Dokładnie tak samo 😉 Dokonanie konkretnej wyceny możliwe jest dopiero po określeniu wskazanych parametrów. Dzięki temu, poprzez wybór określonych materiałów i elementów wyposażenia, możemy dostosować ją do naszych możliwości. To, co istotne, to fakt, że ceny nowych domków mobilnych zaczynają się od około 120-140 tys. zł. Mowa o domkach o powierzchni około 35m2.

Jeżeli jesteś zainteresowany cenami naszych domków mobilnych, napisz do nas domki@dmkbudownictwo.pl !