Gotowe domy letniskowe stanowią doskonałe rozwiązanie. Szczególnie usatysfakcjonowane zakupem będą osoby, które nie chcą tracić czasu na poszukiwanie wykonawców na każdym etapie budowy oraz na ich nadzorowanie. Istotnym jest też fakt, że takie rozwiązanie zapewnia brak placu budowy. Dzięki temu, nie musimy martwić się bałaganem na naszej działce. To główne zalety gotowych domów, w porównaniu do tych, budowanych od podstaw na działce klienta.

Nowoczesne domki - U klienta

Domki letniskowe producent – jak wybrać odpowiedniego?

Rozważając zakup tego typu budynku, zazwyczaj przeglądamy oferty dostępne na rynku. Chcemy być pewni, że wybierzemy najlepsze rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania. To, dlatego poszukujemy firm, świadczących takie usługi. Producenci domków letniskowych często posiadają dość rozbudowaną ofertę, dostosowując ją do zapotrzebowania potencjalnego klienta. Wystarczy, zatem przejrzeć kilka stron internetowych i skierować zapytania mailowe albo telefoniczne, w kwestiach, które najbardziej nas interesują. Jakie aspekty są istotne? Należy porównać sposób wykonania budynku. I zadać kilka kluczowych pytań. Pokrótce opisujemy je poniżej:

Jak wygląda konstrukcja domku mobilnego?

Czy stal znajduje się tylko w podłodze, czy również w ścianach i dachu zapewniając większą wytrzymałość budynku?

Jakie ocieplenie w domku letniskowym lub całorocznym?

Izolacja termiczna, to bardzo istotny element, szczególnie, jeżeli domek chcemy użytkować również poza sezonem letnim. Musimy sprawdzić czy zastosowany materiał jest bezpieczny (niepalny, np. wełna mineralna) i wystarczający dla zapewnienia komfortu cieplnego.

Gotowe domy letniskowe – jakie materiały wykończeniowe są stosowane?

Mnogość dostępnych materiałów budowlanych sprawia, że różni producenci domków letniskowych mogą używać odmiennych elementów. Ważne, żebyśmy mogli wybrać te, które trafiają w nasz gust.

Jakie wyposażenie w domkach mobilnych?

Należy przeanalizować czy dostępne u danego producenta, wersje wyposażenia są dla nas satysfakcjonujące. Jeżeli nie, to czy możemy wprowadzać w tym zakresie modyfikacje.

Jaki okres gwarancji na gotowe domy letniskowe?

Warto sprawdzić , czy producent oferuje jedynie dwuletnią gwarancję na wszystkie elementy domku, czy na te kluczowe (konstrukcja, dach, elewacja) ulega ona wydłużeniu, np. do 10 lat.

Jak wygląda opieka posprzedażowa?

To trudno przeanalizować przed dokonaniem zakupu, ale pomocne mogą okazać się opinie klientów, którzy domek już użytkują.

To najważniejsze aspekty, jakie należy wziąć pod uwagę analizując ofertę dostępna na rynku.

Gorowy domek całoroczny - Rozładunek

Jak zamówić gotowy dom letniskowy?

Proces zamówienia zazwyczaj wygląda podobnie w różnych firmach. Rozpoczyna się od określenia rozmiaru domku, jaki nas interesuje. Następnie wybiera się gotowy projekt lub wprowadza własne modyfikacje (z zastrzeżeniem, że nie każdy producent domków mobilnych na to pozwala). Kolejnym etapem jest wybór wersji wyposażenia oraz ewentualna modyfikacja zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki wybraniu tych elementów, można określić, jaka cena domku mobilnego. Po jej akceptacji lub dostosowaniu oferty, przechodzimy do wyboru kolorystyki. To pozwoli na stworzenie pełnej dokumentacji, stanowiącej załączniki do umowy. Po dokonaniu podpisów, można rozpocząć etap realizacji zamówienia. Okres oczekiwania na gotowe domy całoroczne to zazwyczaj kilka miesięcy. Po ich upływie następuje wstępny odbiór domku w siedzibie producenta. Następnie przechodzimy do transportu, wwiezienia domku na działkę oraz jego wypoziomowania.
Zobacz również:
Transport domków
Poziomowanie domków

Gotowe domy letniskowe – formalności

Pamiętajmy, że domy, których powierzchnia nie przekracza 70m2 (kiedyś 35m2), możemy postawić na naszej działce bez pozwolenia na budowę. Wymagane jest jedynie zgłoszenie zamiaru jego postawienia w odpowiednim Starostwie Powiatowym. Więcej informacji na ten temat zajdziecie w artykule: Domki mobilne – aspekty prawne

Interesują Cię gotowe domy letniskowe?

Napisz: domki@dmkbudownictwo.pl
lub zadzwoń: +48 577 650 230