Domki mobilne, w znacznej mierze wykonywane są z materiałów stosowanych w budownictwie tradycyjnym. Do takich należą również okna. W DMK nie stosujemy okien używanych w produkcji przyczep campingowych czy domków holenderskich. Głównym powodem jest to, że najczęściej są one jednoszybowe i nie spełniają standardów budownictwa mieszkaniowego. Trudno też mówić o ich szczelności, szczególnie w przypadku domków używanych- kilkunastoletnich.
Okna z których korzystamy w produkcji naszych domków mobilnych są stosowane w domach jednorodzinnych oraz innych budynkach mieszkalnych czy biurowych. Standardowe okna jakich używamy są dwuszybowe, wykonane z pcv. Na życzenie klienta możemy zamienić je na trzyszybowe. Dostępna jest też zmiana koloru. Standardowy biały możemy zastąpić innym (kilka dostępnych wariantów kolorystycznych) zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie okna.

Producenci domków mobilnych w Białymstoku
Domki mobilne Białystok

Szkło bezpieczne w domkach mobilnych

Posiadanie certyfikatu TUV Rheinland zobowiązuje. DMK Budownictwo jako producent, którego wyroby posiadają ten certyfikat zobowiązany jest do spełnienia określonych wymogów. Więcej informacji o certyfikacie znajdziecie tu: Certyfikat TUV dla domków mobilnych.

Zgodnie z europejską normą dla domków mobilnych, w naszej produkcji stosujemy szkło bezpieczne. Dotyczy to wszystkich przeszkleń, które zaczynają się niżej niż 90 cm od poziomu podłogi domku mobilnego. Takie szyby posiadają podwyższoną odporność na rozbicie, a w przypadku pęknięcia stanowią skuteczną ochronę przed skaleczeniem, gdyż kawałki szkła, nie rozsypują się. Warto zapytać o ten fakt przed podjęciem decyzji o zakupie u danego producenta. Przekłada się to bowiem na bezpieczeństwo wasze i waszej rodziny.

Każdy z naszych projektów standardowych posiada okna o określonych wymiarach. Nie oznacza to jednak że nie można ich zmienić. Projekt i otwory okienne możemy całkowicie dostosować do preferencji klienta.

Domki mobilne w podlaskim
Białystok - producenci domków mobilnych

Okno tarasowe w standardzie

W standardzie zarówno Economy (domek bez wyposażenia) jak i Premium (domek z podstawowym wyposażeniem) każdy projekt posiada duże okno- tarasowe. W mniejszych domkach są to okna dwuskrzydłowe, w większych trzyskrzydłowe. To co łączy jedne i drugie to ruchomy słupek, który jest niewątpliwie korzystnym rozwiązaniem. Dzięki niemu, otwierając oba skrzydła, otrzymujemy znaczną przestrzeń, którą możemy wykorzystać m.in. podczas wnoszenia do domku rzeczy znacznych rozmiarów jak kanapa czy inne meble.

Nowe domki holenderskie Białystok
Domki mobilne podlaskie

Okno przesuwne w domkach mobilnych

Opcją dodatkową w tym przypadku jest zamiana okna rozwiernego na przesuwne, przez co po otwarciu okna jedno skrzydło zachodzi na drugie. Dzięki temu nie zajmuje przestrzeni wewnątrz domku.

Domek mobilny - okna - DMK