Zamówienie domku mobilnego jest procesem składającym się z kilku etapów. Mieliście okazje się o tym przekonać czytając jeden z naszych wpisów: Domki mobilne – proces zamówienia.

Dziś pokrótce opowiemy o tym, co dzieje się dalej. Otóż, domek mobilny, w którym zakończymy już prace produkcyjne i montażowe, staje się gotowy do transportu. Pozostaje jego uprzątnięcie oraz spakowanie i zabezpieczenie elementów ruchomych. W międzyczasie składamy wniosek o pozwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i czekamy na jego otrzymanie (około 3 tygodni). Jednocześnie, uwzględniając czas oczekiwania na zezwolenie, ustalamy z klientem datę dostawy.

Transport domku mobilnego

Po otrzymaniu zezwolenia, ładujemy domek na nasze auto ciężarowe i ruszamy w trasę. Tu należy pamiętać o tym, że transport domków mobilnych może rozpocząć się najwcześniej o godzinie 22.00 a zakończyć najpóźniej o 6.00 rano. Przejazd odbywa się wyłącznie nocą. Musimy zatem tak dostosować godziny jazdy, aby zmieścić się w tym przedziale czasowym. Następnie, po dotarciu pod wskazany adres domek mobilny jest rozładowywany możliwie najbliżej miejsca docelowego. Zazwyczaj niestety wjazd na działkę klienta nie jest możliwy. Wynika to z rozmiarów domku znajdującego się na lawecie oraz możliwości manewrowych samej lawety. To właśnie dlatego, ostatnie metry domek pokonuje już na własnych kołach podczepiony do ciągnika rolniczego lub koparki. W takiej konfiguracji dociera na miejsce, w którym ma zostać ustawiony i wypoziomowany.

Domki na zgłoszenie Białystok
Domki na zgłoszenie  - podlaskie

Domek mobilny- ustawienie

Domki mobilne ustawia się zazwyczaj przy użyciu jednego lub dwóch ciągników rolniczych bądź koparek. Czasem, ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń i brak możliwości manewrowania, domki ustawiane są dźwigiem.

Manewrowanie domkiem na kołach, nie należy do najłatwiejszych. Jednak przy odpowiednim sprzęcie i doświadczonych osobach, proces zazwyczaj przebiega całkiem sprawnie.

Domki na zgłoszenie Białystok
Domki na zgłoszenie producent

Poziomowanie domku mobilnego

Po ustawieniu domku mobilnego w miejscu wskazanym przez klienta, przechodzimy do poziomowania. Należy pamiętać, że nie można użytkować domku stojącego wyłącznie na kołach. Niezbędne jest ustawienie go na bloczkach betonowych we wskazanych przez nas punktach podparcia. Następnie sprawdzany jest jego poziom. Jeżeli nie zostanie zachowany, należy go skorygować używając odpowiednich podkładek. Poziomowanie kończymy w momencie, w którym przyłożona w odpowiednich miejscach poziomica wskazuje idealny poziom. W innym przypadku, niektóre z elementów domku mogą nie działać poprawnie. Mowa tu w szczególności o drzwiach wejściowych, wewnętrznych oraz oknach. Przy odpowiednim poziomowaniu domku, nie wymagają one żadnej regulacji.

Zrobimy to za Ciebie

Zarówno ustawianie domku jak i jego poziomowanie są elementami, z którymi może poradzić sobie nowy właściciel domku. Bardzo często jednak, klienci poszukują sprawdzonego zespołu, który posiada doświadczenie. Bez obaw, do takich należy zespół DMK, który zajmuje się tym od lat. W ramach takiej usługi dodatkowej, wykonujemy m.in. następujące czynności:

  • nawigujemy operatora ciągnika, doskonale znając możliwości manewrowe, skrętność, wytrzymałość domku mobilnego,
  • w problematycznych sytuacjach, przedstawiamy rozwiązania minimalizujące ryzyko uszkodzenia domku,
  • poziomujemy domek mobilny,
  • montujemy rury spustowe do rynien,
  • montujemy komin zewnętrzny (jeżeli dany domek mobilny posiada go na wyposażeniu).

Poniżej prezentujemy krótki film z poziomowanie jednego z naszych domków mobilnych: