Domy mobilne, a konkretnie ich wnętrza omawialiśmy już na naszym blogu. Stosowny wpis znajdziecie tu: Domki mobilne – Wykończenie wnętrza domku mobilnego DMK.
Dziś zajmiemy się aspektem wizualnym zewnętrznej części domku. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że gust jest bardzo indywidualną kwestią. To właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić do oferty znaczną ilość rozwiązań. Dzięki temu dostosowanie do potrzeb klienta jest o wiele prostsze.

Domek na kółkach – typ dachu

Temat dachów bardziej szczegółowo poruszaliśmy tu: Kształt dachu w domku mobilnym DMK Budownictwo.
Dziś powiemy tylko ogólnie, że do dyspozycji w cenie standardowej mamy dach dwuspadowy, jednospadowy oraz dach modern (jednospadowy ukryty-wersja bardziej nowoczesna). Jako alternatywę odpłatną możemy zaproponować dach płaski.

Domki całoroczne - DMK Budownictwo
Domki mobilne podlaskie - Domki mobilne z zewnątrz
Domki całoroczne - DMK Budownictwo
Cena domków mobilnych

Domy mobilne – Kolor dachu

Kolejną kwestią, na jaką każdy z klientów ma wpływ jest wybór koloru blachodachówki. W standardzie posiadamy kilka wariantów kolorystycznych. Jeżeli jednak żaden z nich nie spełnia oczekiwań, możemy sięgnąć po rozszerzoną paletę z kilkudziesięcioma wariantami.

Typ elewacji w domach mobilnych

Podczas procesu zamówienia, musimy podjąć decyzję dotyczącą też typu stosowanej elewacji. W standardzie proponujemy panel z tworzywa sztucznego niemieckiego producenta. Nie jest to popularny kilkanaście lat temu, miękki siding, lecz zdecydowanie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne materiał.
Jako alternatywę (za dopłatą) możemy zaproponować szalówkę drewnianą lub inny typ elewacji z PVC. Układ paneli to również kwestia wyboru. Jednym bardziej przypada do gustu ułożenie poziome, innym pionowe.

Kolor elewacji

Poszczególne materiały elewacyjne występują w różnych kolorach. Znajdziemy tam m.in. biel, beże i szarości w różnych odcieniach. Nie zabraknie też imitacji deski. Do wyboru jest łącznie kilkanaście wariantów.

Producenci domków mobilnych w  Białymstoku
Białystok producenci domków mobilnych
Domki na zgłoszenie - producent
Domki mobilne - cena
Domki mobilne - podlaskie

Okna

Ostatnim elementem zewnętrznym są okna. W standardzie są obustronnie białe. W ramach opcji dodatkowej możemy zmienić ich kolor na jeden z dostępnych wariantów.
Wszystkie te elementy wybierane są przez nowego właściciela na etapie zamówienia domku. Dzięki możliwości wyselekcjonowania nie tylko rodzaju materiału, ale także jego koloru, każdy domek nabiera indywidualnego charakteru.

Powyżej zamieściliśmy kilka zdjęć prezentujących domki mobilne w różnych odsłonach. Jak widać, ich różnorodność jest spora, a to za sprawą odmiennych wizji nowych właścicieli.