Własny dom lub mieszkanie- to pragnienie towarzyszy większości z nas. W dzisiejszych czasach zakup mieszkania w bloku nie należy jednak do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe wpływające na wysokość rat kredytowych. Z drugiej strony trudności w uzyskaniu kredytu, o jakich ostatnio coraz głośniej. To wszystko sprawia, że pozyskanie środków finansowych w odpowiedniej wysokości jest bardzo problematyczne. Jakby tego było mało, ceny mieszkań poszybowały w górę, co dodatkowo utrudnia sprawę. Jest jednak ciekawa alternatywa – małe domy.

Pierwszą opcją jest zakup projektu i budowa na własną rękę. Wiąże się to jednak z wieloma formalnościami, poszukiwaniem ekip budowlanych na każdy etap budowy, posiadaniem własnej działki, stresem i częstymi odwiedzinami placu budowy, itd.

Druga opcja to zakup gotowego produktu. Mam na myśli mały dom, który dojedzie na miejsce docelowe w całości. Wtedy jedynie jego zgłoszenie, a następnie posadowienie, trwające zazwyczaj kilka godzin, może zaprzątać nam głowę. Nie musimy myśleć o bałaganie w postaci placu budowy, bo takiego zwyczajnie nie ma. Działka też nie musi być naszą własnością. Mały dom może stanąć na dzierżawionym gruncie, a po kilku latach może być przetransportowany w zupełnie inne miejsce. Dodatkowym atutem jest fakt, że wspomniany mały dom, może być nie tylko wykończony, ale też wyposażony we wszystkie elementy jakich potrzebujemy. Mogą to być meble, zabudowy, sprzęty AGD, sanitariaty, klimatyzacja, rolety i wiele innych.

Oznacza to, że możemy zakupić mały parterowy dom, z pełnym wykończeniem i wyposażeniem za cenę mieszkania w stanie deweloperskim. Nie musimy się zatem przejmować jego wykończeniem czy meblowaniem, co pozwoli nam na spore oszczędności względem zakupu mieszkania.

Nowe domki holenderskie
Domki bez pozwolenia Białystok