Wybierając domek mobilny przede wszystkim, sprawdzamy wiele dostępnych opcji. Zarówno pod względem producentów domów jak i dostępnych modeli czy możliwości dostosowania rozwiązań do własnych potrzeb. To właśnie na tym etapie pojawia się zasadnicze pytanie, czy możemy samodzielnie zaprojektować nasz domek holenderski?

Domek mobilny z antresolą
Nowy domek holenderski

1. Indywidualny projekt całorocznego domku mobilnego

2. Czy każdy producent domków mobilnych oferuje projekty indywidualne?

3. Co wziąć pod uwagę projektując swój domek mobilny?

4. Rozmiar domku mobilnego

5. Okna i drzwi w nowych domkach holenderskich

6. Materiały wykończeniowe w domkach letniskowych i całorocznych

7. Wyposażenie domku na kołach

8. Kolorystyka domku mobilnego

9. O czym należy pamiętać podczas projektowania domów mobilnych?

10. Jak sprawdzić czy producent domków letniskowych posiada certyfikat TUV Rheinland?

11. Zalety całorocznych domków mobilnych na indywidualne zamówienie

12. Ile czasu produkuje się domek mobilny?

1. Indywidualny projekt całorocznego domku mobilnego

Bezsprzecznie, odpowiedź na pytanie zamieszczone powyżej, jest banalnie prosta. Pewnie, że tak! W DMK Budownictwo oprócz godnej uwagi, gamy projektów standardowych, mamy opcję dostosowania go do indywidualnych preferencji klienta. Konkretnie rzecz ujmując, cały projekt może zostać stworzony od podstaw. Wynika to z faktu, że w naszej opinii, to Ty najlepiej wiesz, czego potrzebujesz w domku mobilnym. Przy tworzeniu swojego idealnego wnętrza, pamiętaj o tym, że w niektórych domkach letniskowych możesz przebywać przez okrągły rok. Dlatego ważne jest dostosowanie go do obecności o każdej porze roku.

2. Czy każdy producent domków mobilnych oferuje projekty indywidualne?

Warto zauważyć, że robiąc delikatny ,,research” wśród producentów domków mobilnych, można dojść do wniosku, że elastyczne podejście w kwestii projektu, nie jest wcale tak oczywiste. Oczywiście, najlepiej ustalić to już na początku, żeby później nie było zaskoczenia. Może się też okazać, że znajdziecie projekt standardowy, który w 100% odpowiada waszym wyobrażeniom. W takim przypadku tworzenie indywidualnego nie będzie potrzebne. Dlatego, istotne jest porównanie poszczególnych ofert dostępnych na rynku. 

3. Co wziąć pod uwagę projektując swój domek mobilny?

Nowe domki holenderskie, zyskujące w ostatnich latach na popularności, to z pewnością, doskonałe rozwiązanie, zarówno dla osób indywidualnych jak i firm posiadających ośrodki turystyczne czy kempingi. Producenci domków holenderskich, w różnym stopniu starają się dostosować do wymagań klienta. Mówimy tu o kwestiach projektu, wyglądu bryły budynku, kolorystyki czy stosowanych materiałów. Jednocześnie, oferta często obejmuje zarówno domki mobilne dostępne od ręki, jak i domki mobilne na zamówienie. Pierwsza opcja obejmuje zakup tego, co widzimy, bez większego wpływu na wygląd i wykończenie. Druga, pozwala na decydowanie o wszystkim, na co oczywiście, pozwoli producent domków holenderskich.

domek mobilny DMK Budownictwo
drewniany domek mobilny z kominkiem

4. Rozmiar domku mobilnego

Projektując domek mobilny musimy wziąć pod uwagę rozmiar, jakiego potrzebujemy. Zazwyczaj determinowany jest on liczbą osób, które mają w nim przebywać. Po określeniu wymiarów domu na kołach, decydujemy ile miejsc noclegowych i sypialni powinno się w nim znaleźć oraz jaka, w przybliżeniu, wielkość przestrzeni w poszczególnych pomieszczeniach jest nam niezbędna. Później zostaje przeniesienie planów na rysunek w odpowiedniej skali oraz wstawienie odpowiednich mebli.

Istotnym aspektem podczas projektowania, jest też fakt, czy interesuje nas całoroczny domek holenderski czy domek letniskowy. Ma to znaczący wpływ na ilość i rodzaj materiału izolacyjnego, jaki zostanie zastosowany podczas produkcji.

5. Okna i drzwi w nowych domkach holenderskich

Ilość, wielkość i rozmieszczenie okien i drzwi to równie istotna sprawa. Musimy w tym momencie wziąć pod uwagę otoczenie, w jakim znajdzie się nasz domek mobilny. Jeżeli od frontowej ściany mamy widok na jezioro, warto by było zapewnić go w każdym pomieszczeniu. W związku z tym, należałoby tak zaprojektować sypialnie i salon oraz ich wyposażenie, aby okna mogły znaleźć się właśnie na tej ścianie.

6. Materiały wykończeniowe w domkach letniskowych i całorocznych

Wybór materiałów wykończeniowych to bardzo istotna kwestia. Musimy sprawdzić, które będą najlepsze w naszym przypadku. Mówimy tu o wykończeniu wnętrza, gdzie możemy wybrać spośród paneli PCV, szalówki drewnianej czy paneli Forestia (płyta w okleinie imitującej tapetę). 

Nie bez znaczenia jest też elewacja domku. Możemy wybierać spośród różnych paneli, od dostępnego w standardzie VinyTOPa, przez różne modele Kerrafrontu, i szalówkę drewnianą, po panele Multipaneel czy VinyPLUS, niemieckiego producenta. W DMK nie stosujemy sidingu! Jest to wprawdzie najtańszy materiał, jednak z uwagi na jego wady, preferujemy rozwiązania wyższej jakości.

Wykończanie łazienki występuje w dwóch wariantach. Pierwszym jest płyta Vell imitująca kamień, drugim Fibo – panel imitujący glazurę.

Wszystkie dostępne materiały, dostosowane są do specyfiki domków mobilnych. Oznacza to, że są na tyle elastyczne, że nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu domku. W konsekwencji, raczej sporadycznie zdarza się znaleźć w ofercie producentów tynki. Nie ma, bowiem, możliwości przewiezienia tak wykończonego domku holenderskiego w miejsce docelowe, bez spękań ścian.

7. Wyposażenie domku na kołach

Kolejnym etapem jest wybór wyposażenia. Decydujemy, jakie AGD w kuchni, sanitariaty w łazience czy zabudowy meblowe w sypialniach będą niezbędne. W DMK wszystkie meble nietapicerowane wykonujemy we własnym zakładzie stolarskim. W konsekwencji, możemy dostosować ich rozmiar i wygląd do indywidualnych potrzeb. Wszystkie zabudowy wykonujemy na wymiar. Oznacza to, że tworzone meble są idealnie dopasowane do każdego domku mobilnego opuszczającego naszą fabrykę. 

8. Kolorystyka domku mobilnego

Pozostaje jeszcze dobór kolorystyki. Dzięki takiej możliwości, dopasowujemy wygląd zewnętrzny domku do otoczenia, w jakim ma się znaleźć. Mamy wpływ na kolory dachu, elewacji, okien i drzwi, czyli wszystkich materiałów widocznych z zewnątrz.

Odnośnie wnętrza jest podobnie. Wybieramy kolor podłogi, ścian, sufitu, kanapy, stołu, krzeseł, łóżek, szaf i pozostałych mebli w domku mobilnym. Bo jako przyszli właściciele tego budynku, doskonale wiemy, w jakiej kolorystyce czujemy się najlepiej. Niewątpliwie, jest to ważne, bo często w takim domku spędzamy mnóstwo czasu, nie tylko latem, ale o każdej porze roku.

9. O czym należy pamiętać podczas projektowania domów mobilnych?

O tym, że obok funkcjonalności, najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników domku mobilnego. To, dlatego, warto zaufać w tej kwestii specjalistom. W rzeczywistości, to producent, mając, co najmniej kilkuletnie doświadczenie, wie, co jest możliwym do zrealizowania rozwiązaniem, a co, niekoniecznie. Dlatego, czasem nie warto upierać się przy swoim pomyśle, jeżeli producent próbuje nam go wyperswadować 😉

Istotna jest też kwestia posiadania przez domy mobilne certyfikatów potwierdzających ich bezpieczeństwo. Samo zapewnienie producenta, nie powinno być dla nas wystarczające. Takim potwierdzeniem wysokiej jakości i bezpieczeństwa domków mobilnych jest certyfikat TUV Rheinland. Posiadają go tylko ci producenci, którzy postanowili poddać swoje domy odpowiednim testom bezpieczeństwa i podczas ich projektowania i produkcji spełniają wszystkie wymogi europejskiej normy dla domów mobilnych. Posiadacze certyfikatu TUV podlegają stałym audytom, dzięki czemu jako nabywcy takich domków mobilnych możemy mieć pewność, że zarówno my jak i nasze rodziny będziemy w nich bezpieczni.

10. Jak sprawdzić czy producent domków mobilnych posiada certyfikat TUV Rheinland?

Często producenci wspominają o tym na swoich stronach internetowych, opisując swoją firmę czy domki (przykład: TUV w DMK Budownictwo) . Oprócz opisów, zarówno na stronie www, jak i w ofertach na domki takiego producenta znajdziemy logo TUV Rheinland

11. Zalety całorocznych domków mobilnych na indywidualne zamówienie

Funkcjonalność domków mobilnych nie powinna odbiegać od tej, jaką charakteryzują się domy tradycyjne. Wiadomo, że na inne aspekty zwracamy uwagę patrząc na domek letniskowy, a na inne w domu mieszkalnym. Przy tworzeniu własnego projektu, powinniśmy wziąć, więc pod uwagę przeznaczenie naszego przyszłego lokum.  

Niekwestionowaną zaletą tworzenia indywidualnego projektu domku mobilnego jest jego pełne dostosowanie do naszych preferencji. Podczas projektowania, uwzględniamy nasz styl życia, tak, aby w pełni dopasować wielkość, rozmieszczenie i ilość poszczególnych pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest również fakt, że możemy stworzyć domek w pełni dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

12. Ile czasu produkuje się domek mobilny?  

Jedną z pierwszych kwestii, jaką poruszają klienci jest właśnie czas oczekiwania na domek mobilny. Jest to tym bardziej istotne, im mocniej zależy nam na szybkim dostarczeniu go w miejsce docelowe. Zazwyczaj czas oczekiwania to od 3 do 6 miesięcy. W rzeczywistości, jest on uzależniony od wielu czynników, do których należą m.in. czas oczekiwania na materiały czy ilość już zamówionych domków. Dlatego pamiętaj, jeżeli chcesz mieć domek mobilny na swojej działce latem, pomyśl o zamówieniu już w styczniu/lutym. To zwiększy szanse na powodzenie 😉

Jedną z opcji na szybszą realizację, czyli niezwłoczne pojawienie się domku na naszej działce jest zakup gotowego egzemplarza. W takim przypadku czas oczekiwania to zaledwie 2-3 tygodnie. Tyle go potrzeba do zorganizowania procedury transportowej.

Czy w DMK Budownictwo można stworzyć indywidualny projekt domku mobilnego?

Tak, ze wsparciem naszych doświadczonych pracowników, stworzymy Twój indywidualny, spełniający oczekiwania, dom mobilny.

Czy każdy producent umożliwia tworzenie projektów indywidualnych?

Nie. Należy sprawdzić taką możliwość na początku spotkania.

Czy w DMK mamy wpływ na stosowane w domkach mobilnych materiały?

Tak. Ilość dostępnych opcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie 😉

Czy domki mobilne DMK posiadają certyfikat jakości i bezpieczeństwa TUV Rheinland?

Tak. Nasze domki podlegają stałym audytom zewnętrznym i spełniają wszystkie wymogi jakości i bezpieczeństwa europejskiej normy dla domów mobilnych.

Czy każdy producent domków mobilnych posiada TUV?

Niestety, nie każdy. Należy to sprawdzić! Przecież chodzi o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny!

Jak długo trwa produkcja domku mobilnego?

Czas oczekiwania na domek mobilny to zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy.

Jak stworzyć niepowtarzalny domek mobilny?

Możesz stworzyć indywidualny projekt domku mobilnego, wybrać elementy wyposażenia, materiały wykończeniowe, kolorystykę elementów wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Ile kosztuje nowy domek holenderski?

Cena domku holenderskiego zależy od kilku czynników. Dopiero po określeniu, na przykład, jego rozmiaru, materiałów wykończeniowych, ilości pomieszczeń, wyposażenia, itd możliwe jest dokonanie wstępnej wyceny. Następnie możemy ją modyfikować, dostosowując do indywidualnych preferencji.

Chcesz wycenić domek mobilny?

Zadzwoń: +48 577 650 190

Napisz: domki@dmkbudownictwo.pl