Nowe domki holenderskie całoroczne coraz częściej zastępują mieszkanie czy dom tradycyjny. W większości przypadków wykorzystywane są jednak, jako domki letniskowe. Pomimo, że nie są użytkowane codziennie przez cały rok, zazwyczaj wyposaża się je w kosztowne sprzęty. Należą do nich m.in. sprzęty AGD, telewizory, sprzęt grający, rowery, sprzęt wodny, itp. Wszystkie te elementy pozostawione bez nadzoru mogą zostać skradzione lub zniszczone przez włamywaczy. Co zrobić, aby się przed tym ustrzec? Poniżej wskazujemy na kilka rozwiązań, które pomogą ochronić nasze mini domki.

1. Domki letniskowe całoroczne i system alarmowy

2. Monitoring a mini domki

3. Nowe domki holenderskie całoroczne – jakie drzwi wejściowe?

4. Rolety zewnętrzne

5. Domki letniskowe całoroczne z oświetleniem z czujnikiem ruchu

6. Zabezpieczenie wartościowych sprzętów

7. Przechowywanie kluczy

8. Systematyczne wizyty

9. Domki letniskowe całoroczne – ubezpieczenie

1. Domki letniskowe całoroczne i system alarmowy

Jednym ze sposobów zabezpieczenia domku mobilnego przed ewentualnym włamaniem jest montaż systemu alarmowego. Instalacją niezbędną do jego zamontowania, może zająć się producent domków letniskowych, jeszcze na etapie produkcji. Później pozostanie tylko wybranie odpowiednich czujników ruchu oraz centrali. Zawarcie umowy z firmą ochroniarską sprawi, że w momencie wykrycia nieproszonego gościa, system powiadomi odpowiednie instytucje. Występujący w takiej sytuacji donośny sygnał dźwiękowy oraz świetlny powinny również odstraszyć potencjalnych włamywaczy.  

2. Monitoring a mini domki

Inną możliwością ochrony przed kradzieżą i wandalizmem może być monitoring. System kamer, w zależności od tego, gdzie zostanie zainstalowany, umożliwia podgląd wnętrza domku oraz jego otoczenia na zewnątrz. Już sam fakt istnienia takiego systemu może skutecznie zniechęcić włamywaczy do wejścia na posesję, a tym bardziej do wnętrza budynku.

3. Nowe domki holenderskie całoroczne – jakie drzwi wejściowe?

Domki holenderskie całoroczne, czasem określane, jako mini domki, wyposażane są w różnego typu materiały. Istotne jest, aby zwrócić uwagę na drzwi zewnętrzne. Niekiedy producent domków letniskowych decyduje się na montaż tak zwanych wewnątrzklatkowych. Nie są one najlepszym rozwiązaniem, gdyż powinny być stosowane wyłącznie w miejscach niemających kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednie drzwi powinny nie tylko posiadać wypełnienie termoizolacyjne chroniące przed warunkami panującymi poza budynkiem, ale też odpowiednie zamki, utrudniające dostanie się do wnętrza nieodpowiednim osobom.

4. Rolety zewnętrzne

Montaż rolet zewnętrznych to kolejny sposób na zmniejszenie ryzyka włamania do naszych mini domków. Niejednokrotnie sam fakt ich istnienia, skutecznie odstraszy włamywaczy. Niemal każdy producent domków letniskowych posiada taki produkt w swojej ofercie. Warto o to zapytać, bo dzięki dokonaniu wyboru już na etapie zamówienia, nie będziemy musieli martwić się poszukiwaniem firmy, która je dostarczy i zamontuje w odpowiednim terminie. Domki na kołach, w takim przypadku, przyjeżdżają na działkę z już zamontowanymi roletami. Są więc zabezpieczone już od pierwszego dnia.

5. Domki letniskowe całoroczne z oświetleniem z czujnikiem ruchu

Montaż oświetlenia z czujnikiem ruchu na zewnątrz domku mobilnego, na terenie posesji sprawi, że osoby wchodzące na naszą działkę nie pozostaną niezauważone. Zapalenie światła, przy świadomości, że właściciele domku mobilnego się w nim nie znajdują, może zwrócić uwagę sąsiadów i zmotywować ich do sprawdzenia sytuacji czy powiadomienia odpowiednich służb.

6. Zabezpieczenie wartościowych sprzętów

Warto pamiętać o tym, aby nie zostawiać wartościowych przedmiotów ,,na widoku”. Złodzieje, przed dokonaniem włamania często obserwują posesje czy mini domki, celem sprawdzenia, czy znajdują się tam cenne sprzęty. Dostrzeżenie takich, może być dla nich dobrą motywacją do dokonania kradzieży.

7. Przechowywanie kluczy

Domki letniskowe całoroczne, wyposażone w nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe, pozostaną łakomym kąskiem dla włamywaczy, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie umiejscowienie kluczy. Powinny być one przechowywane w miejscu niedostępnym dla osób obcych. Pozostawianie ich pod doniczką czy wokół domku zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli nasze kontakty z sąsiadami nie pozwalają na powierzenie kluczy im, proponujemy każdorazowo zabierać je ze sobą.

8. Systematyczne wizyty

Nie musimy chyba wspominać o tym, że kontrola jest bardzo istotną kwestią. Dotyczy to również naszej własności pozostawianej na jakiś czas bez nadzoru. Systematyczne wizyty na posesji, zarówno w sezonie letnim jak i poza nim mogą uchronić nasze mini domki przed potencjalnym zagrożeniem.

9. Domki letniskowe całoroczne – ubezpieczenie

Bardzo ważne jest też ubezpieczenie domku mobilnego. Dzięki niemu w razie zaistnienia już szkody spowodowanej m.in. włamaniem, otrzymamy odpowiednie wsparcie finansowe. Więcej na temat ubezpieczeń domków holenderskich przeczytacie tu: ubezpieczenie domków mobilnych.

Interesują Cię nowe domki holenderskie całoroczne?

Napisz do nas!

Napisz: domki@dmkbudownictwo.pl

DMK Budownictwo – Producent domków letniskowych i całorocznych