Gotowe domki całoroczne i letniskowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć placu budowy na swojej działce. Niejednokrotnie wiąże się on z bałaganem, koniecznością nadzorowania firmy budowlanej oraz długim terminem realizacji. Są to solidne argumenty do tego, aby poszukać alternatywy. I tu pojawiają się domki mobilne. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, iż przyjeżdżają w miejsce docelowe w całości. Dodatkowo mamy możliwość użytkowania ich zaraz po dostarczeniu.

1. Gotowe domki całoroczne -projekty

2. Wyposażenie standardowe w gotowych domkach całorocznych i letniskowych 

3. Dostosowanie wyposażenia do indywidualnych potrzeb

4. Wyposażenie dodatkowe w domkach mobilnych

5. Materiały wykończeniowe

1. Gotowe domki całoroczne -projekty 

Często zadajemy sobie pytanie czy możliwe jest wybranie projektu domku zapewniającego całkowite dostosowanie do naszych preferencji. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak. Wprawdzie nie każdy producent domków letniskowych umożliwia wprowadzanie zmian w swoich standardowych projektach, jednak na rynku znajdziemy wielu, którzy taką możliwość nam dają. Nie tylko możemy wybierać spośród wielu standardowych opcji czy nanosić zmiany jak przestawianie ścian działowych czy okien i drzwi, ale również tworzyć własne projekty. Wtedy możemy dostosować zarówno rozmiar domku jak i ilość oraz wymiary poszczególnych pomieszczeń, okien i drzwi do naszych potrzeb. Więcej informacji o indywidualnych projektach znajdziesz tu: projekty gotowych domków całorocznych.  

2. Wyposażenie standardowe w gotowych domkach całorocznych i letniskowych 

A jak wygląda wyposażenie domków letniskowych. U każdego producenta nieco inaczej. Nie zmienia to faktu, że pojawiają się elementy wspólne. I tak, zazwyczaj mamy możliwość wyboru. Po pierwsze możemy zdecydować się na domek całkowicie wykończony, posiadający wszystkie instalacje, ale bez mebli i wyposażenia. Taka opcja w DMK Budownictwo nazwana została wersją Economy. Drugą możliwością jest wybór wersji Premium, w której posiadamy poszczególne elementy wyposażenia, takie jak umeblowana kuchnia ze zlewem, lodówką pod blatową, płytą elektryczną czteropalnikową i okapem. W salonie w tym przypadku, znajdują się: kanapa, stolik kawowy, komoda oraz stół z krzesłami. Sypialnie natomiast wyposażono w jedno lub dwa łóżka z pojemnikami na pościel, szafki nocne oraz szafę na ubrania. Nie mogło zabraknąć też łazienki. W tej znajdziemy sedes, kabinę prysznicową o wymiarach 90x90cm, umywalkę z szafką, bojler elektryczny o pojemności 50l oraz zabudowę na wymiar, w której możemy zmieścić też pralkę.

gotowy domek całoroczny
gotowe domki letniskowe

3. Dostosowanie wyposażenia do indywidualnych potrzeb

A co jeżeli proponowane wersje nie do końca nam odpowiadają? Nie ma problemu. Możemy je dostosować do indywidualnych potrzeb. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby chcące zakupić gotowe domki całoroczne, posiadają już niektóre elementy wyposażenia jak kanapa, łóżko, lodówka itp. W takiej sytuacji nie ma konieczności rezygnacji z wersji Premium na rzecz Economy i samodzielnego meblowania całości. Możemy po prostu zrezygnować z poszczególnych elementów wyposażenia Premium. Wtedy cena domków mobilnych ulega obniżeniu.

4. Wyposażenie dodatkowe w domkach mobilnych

Jeżeli wersja Premium nie obejmuje wszystkich niezbędnych nam elementów, możemy zdecydować się na poszczególne pozycje z wyposażenia dodatkowego. Każdy producent domków letniskowych posiada swoją listę takich elementów. Najczęściej należą do nich m.in klimatyzacja z funkcją chłodzenia i grzania, wysoka lodówka zamiast pod blatowej, wymiana płyty elektrycznej na indukcyjną, dodatkowe sprzęty takie jak zmywarka czy pralka. Można też zdecydować się na większą kabinę prysznicową czy podwieszane wc zamiast standardowego. W takich przypadkach należy jeszcze uwzględnić konieczność wprowadzenia zmian w projekcie, ponieważ zazwyczaj wielkość łazienki jest dostosowana do standardowych sanitariatów. Gotowe domki całoroczne mają stosunkowo niewielkie rozmiary. Chcąc zwiększyć ilość miejsca do przechowywania, możemy wybrać powiększenie szafy w sypialni, zamianę niskich szafek nocnych na wysokie, dodać szafki wiszące nad łóżkiem. Jeżeli chcielibyśmy zabezpieczyć domek i zapewnić sobie więcej prywatności, wybieramy rolety zewnętrzne, zazwyczaj w kolorze stolarki okiennej.

gotowe domki całoroczne
gotowe domki całoroczne i letniskowe - łazienka

5. Materiały wykończeniowe

Oprócz wymienionych elementów (to tylko część z oferowanych możliwości) w ramach wyposażenia dodatkowego możemy też zdecydować się na zmianę materiałów wykończeniowych. I tak, na przykład elewacja gotowych domków całorocznych może zostać zmieniona ze standardowego VinyTop na Multipaneel, Viny PLUS czy szalówkę drewnianą. Podobnie wykończenie wnętrza, zamiast panela PCV, gotowe domki całoroczne mogą być wykończone skandynawską płytą Forestia lub szalówką drewnianą. Możemy też zdecydować się na zwiększenie izolacji termicznej lub zmianę systemu ogrzewania.

Gotowy domek całoroczny DMK
Drewniany domek letniskowy

Wszystkie z wymienionych elementów składają się na wyposażenie, jakiego potrzebujesz. To Ty decydujesz, co tak naprawdę jest konieczne, a z czego możesz zrezygnować obniżając tym samym cenę domku mobilnego.

 

Czy gotowe domki całoroczne i letniskowe to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie tak. Brak placu budowy i szybki termin realizacji to jego niekwestionowane zalety.

 

Czy domki mobilne transportuje się w całości?

Tak.

 

Czy domki na kołach to gabaryty?

Wszystko zależy od ich wymiarów, ale zazwyczaj tak, są to ładunki nienormatywne.

 

Jak wygląda transport domków mobilnych?

Przy użyciu auta ciężarowego, aut pilotujących i po uzyskaniu zezwolenia.

 

Gotowe domki całoroczne – czy mogę wybrać wyposażenie?

Zazwyczaj tak, choć zależy to od producenta. Zdarzają się pojedyncze sytuacje, kiedy nie jest to możliwe.

 

Potrzebujesz informacji na temat gotowych domków całorocznych?